Doceniona za odwagę i mądrość

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Smoleń została laureatką II miejsca w Wojewódzkim Interdyscyplinarnym Konkursie Filozoficznym „Odważ się być Mądrym –  Sapere Aude!” Nasza ósmoklasistka została doceniona za napisanie pracy literackiej na temat: „Kto szuka prawdy, szuka Boga”. Napawa nas dumą sukces Oli, zwłaszcza, że organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. W. Orkana w Limanowej konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, toteż rywalizacja odbywa się zarówno w licznym, jak i doborowym gronie. W tej edycji wzięło w nim udział ponad 100 uczniów z 37 szkół z województwa małopolskiego.

Prestiżu temu przedsięwzięciu dodaje fakt, że jest ono organizowane we współpracy z  Wydziałem Filozoficznym UPJPII w Krakowie, a patronat nad nim objęły między innymi Kuratorium Oświaty w Krakowie  i Urząd Marszałkowski. Jak na dziedzinę konkursu przystało, uroczysta gala została uświetniona nie tylko pięknym występem artystycznym oraz obecnością znakomitych gości, ale także wykładem filozoficznym, który wygłosił ks. prof. UPJPII dr hab. Wojciech Grygiel.

Żywimy nadzieję, że jest to dla naszej uczennicy początek wspaniałej przygody z filozofią, która rozwija samodzielne myślenie oraz formuje wrażliwość poznawczą i moralną, a nade wszystko dodaje odwagi do bycia mądrym.