XVIII edycja Powiatowego Konkursu Poezji ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…”

30 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Laskowej odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu Poezji ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…” pod honorowym patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 45 osób z terenu powiatu limanowskiego, w tym dwoje uczniów z naszej szkoły: Gabriela Pałka oraz Karolina Galica. Uczestnicy recytowali zarówno poezję, jak i prozę ks. Twardowskiego, dostarczając publiczności niezapomnianych wrażeń. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI i VII – VIII. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły. Karolina Galica, przygotowana do konkursu pod okiem p. Anety Woźniak, zdobyła I miejsce za wzruszającą recytację wiersza pt. „Różaniec”, natomiast Gabriela Pałka, którą przygotowywała p. Urszula Wiewióra, ujęła komisję interpretacją utworu „O drzewach” i zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.