Sukcesy uczniów w konkursach historycznych

W tegorocznym XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” bardzo dobre wyniki uzyskali, Weronika Mrozek z klasy VIII a oraz Maksymilian Dudzik z klasy V. Maksymilian Dudzik otrzymał tytuł laureata tego konkursu, a Weronika Mrozek tytuł finalisty. Uczniów przygotowywała do konkursu mgr Bogumiła Lasek.

26 kwietnia 2023 r. roku w auli Muzeum Lotnictwa Polskiego  w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie etapu ponadwojewódzkiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”, w roku szkolnym 2022/2023.

Podczas uroczystości  wręczono zaświadczenia dla uczniów wraz z nagrodami  i podziękowania dla opiekunów merytorycznych. Dyplom laureata konkursu otrzymał tam uczeń klasy V naszej szkoły Maksymilian Dudzik. Warto dodać, że nasz uczeń zajął w tym etapie pierwsze miejsce. Przed Maksymilianem jeszcze etap ogólnopolski konkursu w Warszawie, gdzie reprezentować będzie województwo małopolskie w kilkuosobowym gronie. Dodatkową atrakcją przygotowaną dla uczestników było zwiedzanie ekspozycji Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.