Sukcesy naszych uczniów w konkursie plastycznym

26 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi odbyło się rozstrzygnięcie II Gminnego Konkursu Plastycznego poświęconego pamięci Wincentego GawronaZadaniem uczestników konkursu było indywidualne przygotowanie pracy plastycznej na temat „Zwyczaje, obyczaje i tradycje kultywowane w moim regionie” z wykorzystaniem techniki rysowania ołówkiem.

W konkursie uczestniczyli Milena Jamer i Antoni Woźniak z klasy 6, którzy otrzymali wyróżnienia w kategorii klas IV-VI, Alicja Kaptur z klasy 8b oraz Karolina Galica z klasy 8a. Alicja Kaptur zdobyła I, Karolina Galica II miejsce w kategorii klas VII-VIII.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w szkole w Starej Wsi, udział
w podsumowaniu konkursu wzięli przedstawiciele Gminy Limanowa: Wójt Gminy  Jan Skrzekut i dyrektor GZOS  Edyta Król oraz uczniowie wraz z opiekunami. Nagrody dla Alicji Kaptur i Karoliny Galicy odebrała Bogumiła Lasek. Zaproszeni goście mogli obejrzeć ciekawy występ uczniów szkoły gospodarzy konkursu poświęcony Wincentemu Gawronowi oraz obejrzeć wszystkie prace, które wzięły udział w finale.

Konkurs miał na celu popularyzację postaci i działalności Wincentego Gawrona  – mieszkańca Starej Wsi, witrażysty, malarza, grafika, cenionego artysty. Uczniowie mogli usłyszeć historię pobytu artysty w obozie koncentracyjnym, na podstawie fragmentów autobiograficznej książki p.t. „Ochotnik do Oświęcimia”. Przy okazji konkurs umożliwił rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży.