Spotkanie z panią Ireną Oleksy

10 października uczniowie klas trzecich, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Spotkanie ze sztuką – w świecie teatru i malarstwa”, uczestniczyli w spotkaniu z lokalną artystką  ludową tradycyjnego i współczesnego rękodzieła  – p. Ireną Oleksy.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji na temat niezwykłej pasji przybyłego gościa oraz z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach przygotowanych przez p. Irenę. Trzecioklasiści wspólnie z artystką wykonali jesienne kwiaty z bibuły i krepiny, które stworzyły barwną dekorację klasy.

Dzięki przeprowadzonym warsztatom uczniowie mieli możliwość  zapoznać się z dziedzictwem kulturowym regionu oraz wzmocnić przynależność do swojej „małej Ojczyzny”.