Ślubowanie klas pierwszych

Ślubuję…..

     „ Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo…

        przyszłością, która pozostaje otwarta”

                                                                    Jan Paweł II

 

Powyższe słowa naszego papieża- Wielkiego Polaka i jednocześnie patrona naszej szkoły,  stanowiły motto przewodnie uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych. Wydarzenie to miało miejsce 12 października w słoneczny czwartkowy poranek. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Wójt Gminy Limanowa pan Jan Skrzekut, Dyrektor szkoły pan Grzegorz Krzak oraz nauczyciele. Nie zabrakło również Rodziców, którzy tak chętnie i zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniu ważnego w życiu ich pociech wydarzenia.

Wobec wszystkich zebranych Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki, czym zdali egzamin i  z rąk pana Dyrektora zostali pasowani na uczniów naszej szkoły, a tym samym wstąpili w szeregi braci szkolnej. Dumni rodzice nie kryli wzruszenia oraz zachwytu nad wystąpieniem i kunsztem aktorskim swoich dzieci.

Świeżo „upieczeni” uczniowie na pamiątkę ślubowania otrzymali upominki ufundowane przez Dyrektora szkoły oraz pana Wójta. Rodzice natomiast zadbali o słodki poczęstunek. Wdzięczni uczniowie wraz z wychowawczyniami składają  wszystkim serdeczne podziękowania.

Przy tej okazji nie sposób również nie podziękować starszej młodzieży naszej szkoły za aktywne włączenie się w przygotowanie tej ważnej uroczystości: Milenie, Alicji, Noemi, Szymonowi, Helenie, Wiktorii, Julii oraz Fabianowi. Cieszymy się, że byli z Pierwszoklasistami w tak ważnej dla nich chwili i wspierali ich swoją pomocą i uczniowską postawą.

Kochani Pierwszoklasiści! Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina. Życzymy Wam wspaniałych wyników w nauce , wzorowego zachowania oraz opieki naszego Patrona w każdej chwili Waszego życia.