„Trzymaj formę!”

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “TRZYMAJ FORMĘ!” przy współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie. Organizatorami programu są: Główny Inspektor Sanitarny, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz Fundacja Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie. Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach programu uczniowie klasy 5A, pod opieką pani Katarzyny Smoleń, przygotowali makiety “Talerza Zdrowego Żywienia”.

Celem projektu było kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych i nabycie wiedzy na temat proporcji poszczególnych grup produktów w optymalnie zbilansowanej diecie.