„O tym, że pomoc ma moc”

3 listopada, na zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, miało miejsce podsumowanie konkursu czytelniczego dla uczniów klas 1-3. W tym roku po raz kolejny odbył się on we współpracy z właścicielem sieci „Biedronka”. Opowiadania o tematyce ekologicznej zawarte w zbiorze pt. „Gang Swojaków. O tym, że pomoc ma moc” przybliżały dzieciom gatunki zwierząt, które należy szczególnie chronić. Po zapoznaniu się z wybranymi tekstami uczniowie musieli zmierzyć się z testem dostosowanym stopniem trudności do ich grupy wiekowej. Na podziw niewątpliwie zasługuje poziom wiedzy zaprezentowany przez najmłodszych. Po zaciętej rywalizacji nagrody główne w postaci maskotek i książek otrzymali: Franciszek Lachor (kl. 1a), Szymon Wójtowicz (kl. 1b), Aleksandra Dziedzic (kl. 2a), Alicja Staszak (kl. 2b), Artur Mrozek (kl. 3a) oraz Martyna Woźniak (kl. 3b). Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Pana Dyrektora Grzegorza Krzaka, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.