Dzień Kota

Szare i bure, rasowe oraz dachowe – wszystkie koty 17 lutego obchodziły swoje święto – Światowy Dzień Kota. Wraz z pupilami świętowali również ich miłośnicy, czyli uczniowie naszej szkoły. To nietypowe święto ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, jak również uwrażliwienie na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Z tej okazji w bibliotece utworzono specjalny kącik poświęcony wyłącznie kotom – bohaterom, jak się okazało, pokaźnej ilości książek. Natomiast uczniowie klas 1-3, korzystający ze świetlicy, podczas zajęć biblioterapeutycznych wysłuchali baśni o „Kocie w butach”, następnie dyskutowali o kocich bohaterach książek i filmów, jak również dzielili się opowieściami o swoich mruczkach. Wykonali także rysunki kotów metodą wydrapywania. Na koniec twarze wszystkich dzieci zostały przyozdobione kocimi atrybutami.

Dzień Kota świętowali również najmłodsi. Przedszkolaki wysłuchały historyjek z pupilami w roli głównej,  a następnie wykonały z papierowych talerzyków prace plastyczne, będące galerią różnej maści kotów.  Nie zabrakło też specjalnie wykonanych na tę okazję odznak oraz przysmaków w postaci „kocich języczków”.