Ciekawe zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe

Kolejny rok szkolny uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich kompetencji informatycznych w trakcie zajęć prowadzonych w ramach realizowanego projektu „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów ze szkół z terenu Gminy Limanowa”.

W tym roku szkolnym otrzymaliśmy pomoce, które wzbudziły zachwyt wśród wszystkich uczniów naszej szkoły – komputery, tablety i … ROBOTY! Oczywiście od razu musieliśmy je zbudować! Skorzystaliśmy z instrukcji 3D dostępnej w aplikacji JIMU, którą wgraliśmy na tablety. Budowa wybranych modeli robotów nie była łatwa i wymagała od konstruktorów współdziałania w grupie, dobrej komunikacji, skupienia, dokładności i cierpliwości. Ale ten trud opłacił się z nawiązką! Nic nie opisze radości uczniów, gdy okazało się, że zbudowany przez nich robot wykonuje wszystkie dostępne w aplikacji polecenia.

W planach mamy próby stworzenia własnego programu sterującego zbudowanym robotem.
A potem … rozłożymy go i zbudujemy inny model! Przed nami dużo pracy 🙂