Pierwszoklasiści w stolicy Małopolski

7. maja wczesnym porankiem uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami udali się na całodniową wycieczkę do pięknej i zabytkowej stolicy Małopolski- Krakowa. Jej celem było nie tylko zwiedzanie tego malowniczego miasta i zoo, ale również integracja zespołów klasowych, a także miłe spędzenie wspólnego czasu. Swoją podróż pierwszaki rozpoczęły od przywitania się z panem przewodnikiem Michałem, który bacznie czuwał nad prawidłowym przebiegiem wycieczki i realizacją zaplanowanych atrakcji. Pierwszym punktem programu, po dotarciu na miejsce, była wizyta w krakowskim zoo. Tu dzieci mogły zobaczyć liczne gatunki zwierząt z niemalże całego globu ziemskiego, jak również w ich towarzystwie nieco wypocząć. Mieszkańcy zoo dostarczyli zwiedzającym wiele radości i frajdy.

A przepiękna przyroda pozwoliła wyciszyć młode umysły oraz dobrze się zrelaksować.  Następnie mali podróżnicy udali się do legendarnej jaskini Smoka Wawelskiego. Dzieci nie kryły zachwytu nad jej podziemną przestrzenią. Wprost z jaskini uczestnicy wycieczki skierowali się pod pomnik ziejącego ogniem smoka, który okazał się całkiem przyjazny, a nawet udało nam się zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy zaopatrzyli się też w pamiątki, aby przypominały o przyjemnych chwilach spędzonych w Krakowie. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście i Rynku oraz zwiedzanie Sukiennic. Ostatnim, ale jakże ważnym punktem programu, było zatrzymanie się w restauracji McDonlad’s, aby po smacznym posiłku nabrać sił witalnych na powrót do domu. I tak utrudzeni, zmęczeni, ale szczęśliwi, a co najważniejsze- cali i zdrowi pierwszoklasiści późnym popołudniem, za to z licznymi pamiątkami oraz wspaniałymi przeżyciami wrócili do Męciny. Ogrom wrażeń i mile spędzony czas nie byłby możliwy, gdyby nie hojność Szanownych Rodziców, którym dzieci wraz z wychowawczyniami składają serdeczne podziękowania.