„Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej”

Sejm RP ustanowił 2022 Rokiem Marii Konopnickiej, bowiem w tym roku przypada 180. rocznica urodzin pisarki i poetki. W związku z tym nauczyciele bibliotekarze postanowili uczcić wybitną polską mistrzynię pióra i zorganizować projekt pod hasłem „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej”. Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim popularyzowanie utworów pisarki, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, ale także rozwijanie i wspieranie młodych talentów. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią poproszono, by chętni uczniowie nagrali recytację wybranego przez siebie wiersza, a następnie zmontowano film zawierający wszystkie prezentacje. Uczniowie mogli korzystać z różnych efektów dźwiękowych urozmaicających przedstawiany utwór. Uczestnicy sięgali po popularne wiersze takie jak: „Niezapominajki”, „Zła zima”, „Pranie” oraz „Stefek Burczymucha”, ale pojawiły się również prezentacje mniej znanych utworów, np. „Zosia i jej mopsy” czy „Prośba Filusia”. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, natomiast nagrodami książkowymi wyróżniono osoby, które zaprezentowały najciekawsze interpretacje. Były to: Gabriela Smoleń (kl. 1a), Noemi Grygiel (kl. 2a), Jagoda Lachor (kl. 2b), Maja Lachor (kl. 2b) oraz Antonina Kaźmirak (kl. 4).  .

Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności, kreatywności oraz wielkiego zapału i dziękujemy za udział w projekcie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania pięknych recytacji naszych uczniów.