Dzień Kobiet z pasją

8 marca, Międzynarodowy Dzień Kobiet, na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Z tej okazji uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali krótkie przedstawienie oparte na prezentacji sylwetek kilku sławnych Polek, które na stałe zapisały się w naszej historii. Podróż rozpoczęto od czasów średniowiecznych, przedstawiając postać królowej Jadwigi. Następnie ukazano sylwetkę jednej z najsłynniejszych poetek XIX wieku – Marii Konopnickiej. W tak znamienitym gronie nie mogło zabraknąć laureatek Nagrody Nobla: Marii Skłodowskiej-Curie, Wisławy Szymborskiej oraz Olgi Tokarczuk. Na scenie pojawiła się również uhonorowana tytułem Sprawiedliwej wśród Narodów Świata – Irena Sendlerowa. Podsumowaniem występu była prezentacja królowej polskiej piosenki Maryli Rodowicz, która wykonała jeden ze swoich przebojów „Małgośka” oraz najmłodsze kobietki z naszej szkoły, które pokazały, jak być kobietą. Całość zakończyły życzenia skierowane do wszystkich Pań, rozpoczynając od Pani Wicedyrektor, a kończąc na koleżankach z najmłodszych klas.