Wyróżnienie dla Alicji Kaptur w Ogólnopolskim Konkursie „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

27 kwietnia w Limanowskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück.” Nasza uczennica Alicja Kaptur otrzymała prestiżowe wyróżnienie – jedno z dwóch  przyznanych w powiecie limanowskim.

W związku z ustanowieniem przez Senat RP kwietnia miesiącem pamięci ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück, pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, w tym roku po raz kolejny został zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Plastyczny poświęcony twórczości literackiej byłych więźniarek tego obozu. Do konkursu zaproszeni zostali uczniowie klas VII-VIII i szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników była plastyczna interpretacja wybranego utworu prozy i poezji poobozowej lub portretu wybranej więźniarki. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas siódmych naszej szkoły: Alicja Kaptur, Oliwia Smęda, Karolina Galica, Wiktoria Woźniak, Magdalena Pociecha oraz Mateusz Smoleń. Miesiąc wcześniej zostali oni zapoznani z podanymi przez organizatora materiałami i przygotowywali prace w wybranych technikach plastycznych pod kierunkiem opiekuna pani Kingi Lupy.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 27 kwietnia w Limanowskim Domu Kultury W uroczystej gali wręczenia  nagród, która prowadzona była przez organizatora konkursu dyrektora SP w Kłodnem pana Romana Ciesielczyka, udział wzięli przedstawiciele Gminy Limanowa: Wójt Gminy pan Jan Skrzekut i dyrektor GZOS pani Edyta Król oraz uczniowie wraz z opiekunami.

Gościem specjalnym tej uroczystości była pani Elżbieta Kuta. Przedstawiła ona prezentację dotyczącą obozu Ravensbruck, w którym więziona była jej mama.
Do młodzieży kilka zdań powiedział także Andrzej Róg, polski aktor filmowy i teatralny, zachęcając w swoim wystąpieniu do czytania wierszy lagrowych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!