Sukces Mileny Jamer w II Powiatowym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce

11 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie odbyło się rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Plastycznego o Tadeuszu Kościuszce. Uczennica naszej szkoły Milena Jamer z klasy V uzyskała, w kategorii klas 5-6, III miejsce.

Zadaniem uczestników było indywidualne opracowanie projektu serii  trzech znaczków pocztowych, upamiętniających postać Tadeusza Kościuszki z uwzględnieniem ważnych wydarzeń historycznych, których był uczestnikiem lub ważnych wydarzeń z jego życia prywatnego.

W konkursie uczestniczyły uczennice klasy V: Oliwia Lachor, Martyna Michalska, Dominika Pawlik oraz Milena Jamer. Spośród przedstawionych prac jedna, zgodnie z regulaminem konkursu, znalazła się w finale.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w szkole w Siekierczynie, udział w podsumowaniu konkursu wzięli przedstawiciele Gminy Limanowa: Wójt Gminy  Jan Skrzekutdyrektor GZOS  Edyta Król, starosta limanowski Mieczysław Uryga oraz uczniowie wraz z opiekunami. Zaproszeni goście mogli obejrzeć ciekawy występ uczniów szkoły gospodarzy konkursu oraz obejrzeć wszystkie prace, które wzięły udział w finale.

Konkurs miał na celu zarówno popularyzację postaci i działalności Tadeusza Kościuszki jak i  rozwijanie zainteresowań historią Polski. Przy okazji umożliwił rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży. Dla utalentowanej plastycznie Mileny może być bodźcem do rozwijania swojej pasji.