Maksymilian Dudzik laureatem XXVII edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”.

10 maja 2022 roku w auli Muzeum Lotnictwa Polskiego  w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie etapu wojewódzkiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”, w roku szkolnym 2021/2022. Podczas uroczystości  wręczono zaświadczenia dla uczniów wraz z nagrodami i podziękowania dla opiekunów merytorycznych. Dodatkową atrakcją  przygotowaną przez organizatorów było zwiedzanie ekspozycji Muzeum Lotnictwa Polskiego wraz z przewodnikiem.

Zaszczytny dyplom laureata konkursu otrzymał  Maksymilian Dudzik – uczeń klasy IV naszej szkoły  przygotowywany do konkursu przez nauczyciela historii Bogumiłę Lasek

Maksymilian jest w elitarnym gronie sześciu uczniów, którzy w dniach 9 – 11 czerwca będą reprezentować Małopolskę  w ogólnopolskim etapie konkursu w Warszawie.

Gratulujemy Maksymilianowi zdobycia wysokiego miejsca w konkursie!

W tym miejscu warto dodatkowo podkreślić, że nasz czwartoklasista będzie  jednym z dwóch (w skali Polski!) najmłodszych uczestników  warszawskiego finału.