Wycieczka klas 4 i 5 do stolicy Małopolski

W dniu 23 maja br. uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.
Pierwszym punktem naszej wyprawy była wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach – mroźne eksperymenty. Uczestnicy zajęć poznali właściwości suchego lodu oraz ciekłego azotu. Nie zabrakło również okazji do zabawy. Następnie udaliśmy się na Wawel. Tam zwiedziliśmy Katedrę Wawelską oraz groby królów polskich i zasłużonych Polaków.

Ogromne emocje wywarł na uczniach Dzwon Zygmunta oraz przepiękna panorama miasta. Następnie udaliśmy się do Smoczej Jamy – najbardziej znanego symbolu Krakowa. Nasz spacer po stolicy Małopolski zakończyliśmy w Rynku, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać słynnego hejnału oraz kupić pamiątki, jak również pyszne, krakowskie obwarzanki.

Z całą pewnością wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości, ale jednocześnie była też piękną lekcją historii Polski.