Wycieczka klas 3

11 października uczniowie klas 3 wybrali się na całodniową wycieczkę szlakami polskiej historii i kultury do Wiśnicza i Bochni. W pierwszej kolejności udali się do malowniczej, otulonej płaszczem jesieni miejscowości Stary Wiśnicz, gdzie zwiedzili jeden z piękniejszych zamków położonych na terenie naszego kraju. Zwiedzający mieli możliwość poznania historycznej budowli i związanych z nią legend. Ogromne wrażenie wywarła na nich architektura XIV wiecznego zabytku kultury, zmodernizowanego i rozbudowanego w XVI w.  oraz znajdujący się w nim bogaty zbiór eksponatów.

Pełni pierwszych wrażeń, wyposażeni w pamiątki uczniowie udali się w dalszą podróż, mianowicie do najstarszej w Polsce, wpisanej  na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kopalni Soli w Bochni. Miejsce to w równym stopniu zachwyciło młodych Podróżników swoim urokiem jak i licznymi atrakcjami. Ciekawy i przystępny dla dzieci sposób przekazywania przez Przewodnika różnorodnych informacji na temat zwiedzanego miejsca pozwolił im poznać podziemny, dotąd nieznany im świat. Wędrując trasą kopalni, przeżyli oni niezapomnianą i niepowtarzalną przygodę, stając się jednocześnie młodymi odkrywcami licznych korytarzy i tego, co się w nich znajduje. Widoczne w mrocznym świetle kopalni emocje, jakie malowały się na twarzach wychowanków, skupienie i pełna koncentracja świadczyły o tym, iż zwiedzanie tego obiektu cieszyło się wśród nich ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie odbyli prawdziwą  lekcję historii, która zapewne na długo pozostanie w ich pamięci. Pełni wrażeń, wzbogaceni o nowe doświadczenia Podróżnicy pożegnali się z tym jakże unikatowym, zabytkowym miejscem i udali się w drogę powrotną, na której czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka- odpoczynek i wzmocnienie sił witalnych po jakże wyczerpującej aktywności fizycznej w restauracji McDonald’s. Po obfitym posiłku wszyscy radośni, zadowoleni i zdrowi wrócili do Męciny.