„Pojedziemy w cudny kraj” z Marią Konopnicką

W przeddzień Święta Komisji Edukacji Narodowej Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych konkurs recytatorski. Został on zrealizowany w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2022 i miał na celu zapoznanie i zainteresowanie uczniów poezją Marii Konopnickiej w 180. rocznicę jej urodzin. Konkurs pn. ‹‹„Pojedziemy w cudny kraj” z Marią Konopnicką›› miał pomóc też w rozwijaniu zdolności recytatorskich dzieci i młodzieży oraz w kształtowaniu wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym, a także w promocji czytelnictwa i promocji gminy. Młodzi wykonawcy prezentowali wiersze poetki w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III oraz IV – VIII. Trzyosobowa komisja oceniła 32 uczestników, którzy swoje wystąpienia wzbogacili odpowiednio dobranymi rekwizytami i strojem. Podczas tego spotkania naszą szkołę reprezentowała Alicja Smajdor – uczennica klasy VI, która zaprezentowała wiersz pt. „Wielkie pranie”.