„Jestem uczniem pierwszej klasy…”

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”
Jan Paweł II

14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. Przybyli na nią zaproszeni goście w osobach: Wójta Gminy Limanowa pana Jana Skrzekuta, państwo dyrektorzy Grzegorz Krzak i Beata Jabłońska, ksiądz proboszcz Witold Machalski oraz nauczyciele i rodzice. Zanim nastąpił ten ważny moment, uczniowie w rytmie poloneza wkroczyli w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie. Występy dzieci uświetniły piękne wiersze i piosenki w przygotowany programie artystycznym prowadzonym przez kolegów z klasy IV. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na poczet sztandarowy szkoły.

Dyrektor szkoły pan Grzegorz Krzak  dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia symbolicznym ołówkiem oraz złożył życzenia. Po tej wspaniałej uroczystości nadszedł czas na prezenty oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech a Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.