Pielgrzymka na Jasną Górę

W czwartek 6 października nasza szkoła miała zaszczyt uczestniczyć w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Po przerwie związanej z pandemią mogliśmy wznowić wieloletnią tradycję szkoły i włączyć w nią kolejnych wychowanków. W tym roku Dyrektor szkoły, dr Grzegorz Krzak pielgrzymował na Jasną Górę wspólnie z młodzieżą klas 7 i 8 oraz wychowawcami. Opiekę duchową sprawował towarzyszący nam ks. Proboszcz Witold Machalski.

O godz.11:00 odbyła się uroczysta Masza św., której przewodniczył bp Marek Solarczyk, duchowy opiekun Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W homilii skierował do młodzieży te słowa: „ Stańmy dzisiaj z nadzieją i prośmy Pana Boga o to, abyśmy potrafili razem z Nim przeżywać nasze życie. Prośmy, abyśmy zaufali tym, którzy przypominają nam i pomagają nam przybliżać się do Pana Boga, poznawać prawdę o naszym życiu, odkrywać to, co jest dobre. Szanujmy i z troską przeżywajmy naszą jedność z innymi. Prośmy, abyśmy dla innych byli pomocą w odkrywaniu tego, co dobre, to, co jest Boże, i abyśmy razem rzeczywiście budowali to, co Pan Bóg nam dziś zawierzył”.

W spotkaniu wzięło udział ponad 5 tys. uczniów ze 163 szkół i jednego przedszkola. Obecnych było 141 pocztów sztandarowych z całej Polski