Spotkanie z podróżnikiem

6 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z Podróżnikiem. Tym razem uczniowie ,,udali się” w podróż po egzotycznych krajach Starego Kontynentu-Azji, a dokładnie do Kambodży i Wietnamu. Prowadzący spotkanie w bardzo ciekawy, a jedocześnie przystępny dla dzieci oraz młodzieży sposób opowiadał o tradycjach, kulturze, przepięknych i malowniczych krajobrazach, czy wspaniałych budowlach znajdujących się w państwach Dalekiego Wschodu. Przybliżył życie tamtejszej ludności, które dla wielu, a szczególne dzieci wywodzących się z ubogich rodzin, nie jest łatwe i proste.

Słuchacze poznali rytuały buddyjskich mnichów, obejrzeli ciekawe rekwizyty i stroje. Ci uważni mogli wykazać się zdobytą na spotkaniu wiedzą, odpowiadając na zadane przez Podróżnika pytania, za co nagradzani byli słodkimi żelkami. Las dziecięcych rąk chętnych udzielić odpowiedzi, czy zadać pytania, pełne skupienie i koncentracja świadczyły o tym, iż prezentacja magicznych krajów Indochin cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na koniec spotkania gość wyraził nadzieję, że wśród tak wdzięcznych słuchaczy nie zabraknie w przyszłości takich, dla których podróżowanie stanie się pasją, a może nawet sposobem na życie.