Wycieczka do Bochni

25 października uczniowie klasy drugich wybrali się na całodniową wycieczkę do kopalni soli w BochniMiała ona charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi, a przewodnikom w opowiadaniu historii kopalni pomagali polscy królowie oraz duch Cystersa. Za pomocą interaktywnych inscenizacji pokazane zostały średniowieczne sposoby wydobywania soli oraz zwyczaje górnicze. Z pewnością wielką atrakcją dla drugoklasistów okazał się zjazd szybem górniczym Campi na głębokość 250 m. oraz przejazd podziemną kolejką. Ważnym punktem w czasie wycieczki było także zwiedzanie kaplicy św. Kingi.

Wycieczka zakończyła się relaksem w Komorze Ważyn, gdzie dzieci miały okazję do wspólnej gry w koszykówkę i piłkę nożną, a także możliwość zakupienia pamiątek.