Konkurs Recytatorski „JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA”

26 października w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski „JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA”. Głównym celem Konkursu było przybliżenie młodym ludziom twórczości literackiej św. Jana Pawła II, uznawanej za klucz do jego życia wewnętrznego oraz za źródło głoszonych przez niego wartości. Młodzież przygotowująca się do Konkursu nie tylko kształtowała wrażliwość na piękno literackiego języka, ale także na przeżycia, jakich dostarcza spotkanie z twórczością Wielkiego Papieża.

W zmaganiach konkursowych wzięli uczniowie z terenu powiatu limanowskiego, w tym dwoje uczniów z naszej szkoły: Karolina Galica oraz Magdalena Pociecha. Uczestnicy recytowali zarówno poezję, jak i prozę św. Jana Pawła II, dostarczając publiczności i jury niezapomnianych wrażeń. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły, Karolina Galica,  która zdobyła II miejsce za wzruszającą recytację wiersza pt. „Szymon z Cyreny”. Doceniona wyróżnieniem została również interpretacja utworu „Pierwsza chwila uwielbionego ciała”, którą zaprezentowała Magdalena Pociecha.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.