Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów bajek animowanych.

Z tej okazji w piątek 4 listopada 2022 r.  uczniowie Oddziałów Przedszkolnych oraz klas 1-3 przebrali się za ulubione postacie bajkowe. Na szkolnym korytarzu można było spotkać Księżniczki, Wróżki, Czerwone Kapturki, Rycerzy …

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią do łez, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie zatem czytali fragmenty utworów bajkowych, rozwiązywali zagadki, wysłuchali audycji, a tym samym poprzez zabawę doskonalili swój warsztat czytelniczy.

W tym dniu odbyło się również ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Mój Bajkowy Przyjaciel”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne (61), wykonane z wykorzystaniem różnorodnych technik, prace plastyczne. Pamiątkowe dyplomy oraz bajkowe upominki z rąk Pana Dyrektora otrzymali następujący uczniowie:

Julia Wróbel  kl. 1a                        –  I miejsce

Aleksandra Zimoń kl. 3a             – II miejsce

Franciszek Lachor  kl. 2a            – III miejsce

Karol Krzyżak kl. 3b                     – III miejsce

Dodatkowo wyróżniono prace:  Antoniny Kaptur (kl. 2a), Laury Pacholarz (kl. 2b), Aleksandry Dziedzic (kl. 3a),  Amelii Dudzik (kl.3a),  Lilianny Ciuły (kl.3b), Alicji Staszak (kl. 3b). Wszystkim serdecznie gratulujemy!