„Hej kolęda, kolęda…”

„Patrzmy w gwiazdę betlejemską,

żeby oczy nasze nabrały blasku,

żeby nabrały jej światła. (…)

Śpiewajmy kolędy,

żeby serca nasze odtajały,

żeby stały się bardziej wrażliwe

na wszystko, co wokół nas.”

Tymi pięknymi słowami ks. Mieczysława Malińskiego 25 stycznia późnym popołudniem ósmoklasiści zainaugurowali koncert kolęd i pastorałek, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na uroczystość zaproszono szanownych Rodziców, którzy licznie zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć występ swoich pociech.

Każda klasa zaprezentowała jeden utwór. Podczas koncertu można było usłyszeć zarówno tradycyjne polskie kolędy, jak i mniej znane utwory – zaczerpnięte z folkloru góralskiego czy kultury amerykańskiej.

Wszystkie klasy włożyły dużo pracy w przygotowania, dzięki czemu Rodzice mogli uczestniczyć w prawdziwej uczcie muzycznej. Wielu występom bowiem towarzyszył akompaniament –przy jednych utworach wzruszały rzewne tony skrzypiec i klarnetu, przy innych wpadały w ucho skoczne dźwięki akordeonu, gitary oraz fletu. Podczas koncertu nie zabrakło także odniesień do obecnej sytuacji politycznej na świecie. Z myślą o naszych ukraińskich sąsiadach i jakże trudnych dla nich tegorocznych świętach nauczyciel wychowania przedszkolnego pani Natalia Mróz wykonała „Kolędę warszawską 1939”. Wzruszająca aranżacja tego utworu wzbudziła zachwyt wśród audytorium. Zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie kolędy „Bóg się rodzi” przy dźwiękach trąbki, puzonu, saksofonu oraz waltorni.

Spotkanie zakończyło przemówienie dyrektora szkoły Pana Grzegorza Krzaka, który w swoim wystąpieniu pogratulował młodym artystom, a Rodzicom podziękował za hojność i otwarte serce podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

Wszystkim Uczniom i Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie koncertu. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze wiele okazji do zaprezentowania licznych i różnorodnych talentów drzemiących w naszych wychowankach.