Dzień Kobiet – Projekt pt. „Literatura w obiektywie”

8 marca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. O poranku wysłuchaliśmy audycji przybliżającej genezę tego święta połączonej z życzeniami i dedykacją muzyczną dla wszystkich Pań i Dziewcząt naszej szkoły. Motyw kobiety w literaturze zainspirował Samorząd Uczniowski do wykonania projektu fotograficznego, pt. „Literatura w obiektywie”. Uczestniczki projektu wcieliły się w swoje ulubione bohaterki literackie.

Niemałym wyzwaniem było wykreowanie postaci, dbając o zachowanie podobieństwa nie tylko w wyglądzie zewnętrznym, ale i ciekawe zaprezentowanie charakterystycznych cech danej bohaterki przed obiektywem. Uczennice niezwykle profesjonalnie podeszły do zadania, przygotowując wspaniałe kostiumy i fryzury, jak najdokładniej oddające wybraną przez siebie postać. W projekcie wykorzystano profesjonalny sprzęt fotograficzny, który szkoła otrzymała w ramach projektu #Laboratoria przyszłości. Własnoręcznie przygotowano również tło fotograficzne, nawiązujące do Święta Kobiet. W obiektywie aparatu ujrzeliśmy bohaterki znanych utworów literackich, takich jak: „Quo vadis”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Romeo i Julia”, „Pan Tadeusz” czy „Zemsta” A.Fredry. Najmłodsze uczestniczki oscarowo zaprezentowały postać Królewny Śnieżki oraz Pippi Pończoszanki.