„Baśnie  Pana Andersena”

„Ja dziękuję panu

panie Janie Christianie

za bardzo dziecinne bajanie.

Za kominiarczyka co kochał się w pasterce.

Za słowika –

że miał żywe serce.

Za szkiełko królowej Śniegu.

I za smutny los żołnierza cynowego.

Za księżniczkę na ziarnku grochu.

Za Cień

który trwa przy mnie wszędzie.

I za każde brzydkie kaczątko

co wie teraz

że łabędziem

będzie”.

J. Kulmowa

13 marca, wczesnym porankiem, uczniowie klas 1- 3 udali się do limanowskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pod tytułem: ,,Baśnie Andersena’’, wystawione przez Katolicki Teatr Edukacji. Wyjazd ten odbył się w ramach realizowanej od II półrocza w klasach młodszych innowacji pedagogicznej ,,W świecie sztuki – teatru i malarstwa’’.

Piękna sceneria, muzyka, czy kunszt aktorski pozwoliły przybliżyć, jak i przypomnieć młodym odbiorcom sztuki tematykę wybranych baśni znanego duńskiego pisarza i poety – Hansa Christiana Andersena. Żywimy głęboką nadzieję, że twórczości tak wielkiego artysty zachęci uczniów do sięgania po książkę, tak często zastępowaną i wypieraną we współczesnym świecie przez nowoczesne technologie informacyjne.