„Góra Grosza”

Już po raz dwudziesty trzeci Towarzystwo „Nasz Dom” zorganizowało akcję „Góra Grosza”, w której – przy współpracy z Samorządem Uczniowskim – wzięła udział także nasza szkoła.

Przedsięwzięcie to miało dobroczynny charakter, a jego głównym celem było zbieranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Pośrednim, ale równie ważnym celem było działanie edukacyjne czyli pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie przyłączyli się do zbierania monet, a finał akcji przerósł najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy bardzo dumni z całej społeczności szkolnej, która tak hojnie podzieliła się „grosikami”. Łącznie nasza szkoła zebrała aż 776 zł 24 gr.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!