Sukces naszego piątoklasisty

W dniach 12-14 czerwca uczeń klasy V naszej szkoły – Maksymilian Dudzik uczestniczył w etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej.” Do 4 etapów konkursu przygotowywała go pani mgr Bogumiła Lasek. Spotkanie 70-ciu najlepszych uczniów z całego kraju miało miejsce w Warszawie. Podczas finałowych zmagań uczestnicy rozwiązywali kolejne testy, część konkurencji odbywało się w obiektach Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

W drugim dniu konkursu opiekunowie i uczestnicy zwiedzili Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W trzecim dniu organizatorzy i uczestnicy konkursu złożyli wiązanki i kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Był także czas na rozrywkę: wspólnie obejrzenie filmu w kinie, spotkania towarzyskie, wyprawy na Stare Miasto. Potem nastąpiła uroczysta Gala Finałowa Konkursu, podczas której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Oprócz nagród rzeczowych każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem i medalem od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz nagrodami rzeczowymi. Maksymilian zajął siódme miejsce. Jako jedyny z województwa małopolskiego znalazł się w pierwszej dziesiątce. Gratulujemy świetnego wyniku i życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym.