XXII Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony po raz pierwszy w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi, iż głośne czytanie wspiera rozwój poznawczy dzieci, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię oraz poprawia koncentrację.
W związku z obchodami tego nietypowego święta, uczniowie klasy 3 b otrzymali zaproszenie do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek, opowiadań, bajek i wierszy. Dzieci z zaangażowaniem wysłuchały najpiękniejszych utworów literatury dziecięcej deklamowanych przez dyrektora biblioteki – p. Jacentego Musiała oraz p. Jakuba Czachurskiego.


Trzecioklasiści z dużym zainteresowaniem wysłuchali różnorodnych utworów J. Brzechwy, M. Konopnickiej czy J. Tuwima, uczestniczyli w dyskusji na temat zalet codziennego czytania oraz zapoznali się z księgozbiorem i regulaminem biblioteki publicznej .
Głęboko wierzymy, że wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci uczniów oraz zachęci ich do częstego sięgania po książkę.