Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Celebrując ten wyjątkowy dzień, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III przybyły do szkoły przebrane w piękne, bajkowe stroje. Na korytarzach można było spotkać księżniczki, wróżki i wiele innych barwnych, bajkowych postaci.

W czasie zajęć uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali zagadki dotyczące bohaterów baśni, uczestniczyli w zajęciach plastycznych pt. „Mój bajkowy bohater” , a także z uwagą wysłuchali największych dzieł literatury dziecięcej.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, umiejętnego zdobywania wiedzy na różne tematy oraz kształtowania właściwych postaw moralnych.