Przede wszystkim zapobiegać – spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami KPP w Limanowej

W dniu 01.02.2024 r., gościli w naszej szkole policjanci z Komendy Powiatowej w Limanowej. Funkcjonariusze spotkali się uczniami klas VI, VII i VIII zapoznając ich z terminami małoletni, nieletni występującymi w polskim prawie cywilnym. Biorący udział w spotkaniu mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat swoich praw, obowiązków oraz konsekwencji będących skutkiem nieodpowiednich zachowań. Prowadzący prelekcję policjanci przypomnieli, jaki wiek uprawnia do użytkowania Facebooka oraz uświadomili uczniom, co może grozić za obrażanie i nękanie innych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Podkreślili również fakt, że istnieję sposoby dotarcia do sprawców takich działań. Przypomnieli o szkodliwości i prawnych konsekwencjach korzystania z używek, o wymaganych dokumentach uprawniających do poruszania się pojazdami typu rower, skuter czy quad. Zwrócili ponadto uwagę na to, że akty wandalizmu wobec mienia publicznego również podlegają karze.

Celem spotkania było uświadomienie najstarszej grupie uczniów, że zachowania ryzykowne, nieodpowiednie mogą skutkować poważnymi konsekwencjami, a każdy, kto jest ich świadkiem ma prawny obowiązek poinformowania o tym odpowiednich służb.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez Szkołę w ścisłej współpracy z Komendą Powiatową Policji w Limanowej.

Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom za przeprowadzoną prelekcję.