Dzień dinozaura w 2A

26 lutego przypada  Dzień Dinozaura. To nietypowe święto było wspaniałą okazją do przypomnienie o istnieniu tych wyjątkowych stworzeń, ich zwyczajach i środowisku, w jakim żyły.

Na szczególną uwagę zasługuje pasja Wiktora Wójcika z klasy 2 a, który jest miłośnikiem zwierząt prehistorycznych i posiada bogaty zbiór ich figurek. Z tej okazji przygotował dla swoich kolegów z  klas 1-3  wystąpienie, podczas którego opowiadał o prehistorycznych ssakach.  Dzięki temu uczniowie poznali zwierzęta, które żyły w tej epoce, dowiedzieli się czym się żywiły, jak wyglądały oraz poznali wiele ciekawostek na ich temat. Uczniowie  z wielkim zainteresowaniem oglądali  kolekcję zwierząt  ze zbioru Wiktora.  Po części teoretycznej przyszedł czas na zabawę.

Uczniowie przystąpili do zadań: układali  szkielety dinozaurów, podczas których musieli wykazać się spostrzegawczością. Odczytywali również ciekawostki związane z ich ulubieńcami. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna, która polegała na wykonaniu ulubionego dinozaura. Wtedy to uczniowie zostali paleontologami.Finałem dnia było wykonanie zdjęcia w fotobudce “Dinusia”.

Dzień ten okazał się szczególnym dniem pełnym radosnych wrażeń, który przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat dinozaurów.