„Lisie sprawy”

 

Konkursy organizowane przez naszą bibliotekę zawsze gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Nie inaczej było i tym razem. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej prezentującej niezwykłą sylwetkę lisa. Inspiracji można było szukać w lesie i parku, a także w telewizji lub na kartach książek – zaczynając od kultowych wierszy Jana Brzechwy po filmy, takie jak Fantastyczny Pan Lis Wesa Andersona. Propozycja biblioteki miała formę etapu szkolnego, gdyż całe przedsięwzięcie ma rangę Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży LISIE SPRAWY, organizowanego przez Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu. Adresatami były trzy grupy wiekowe: dzieci od  6-8 lat; 9-11 oraz 12- 15 lat. Technika i forma prac była dowolna. Mogły to być prace z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, prace przestrzenne takie jak: rzeźby i płaskorzeźby, wykonane z gliny, szkła, masy solnej i papierowej oraz formy z recyklingu, kolorowych papierów, tkanin. Taką też różnorodność prezentowały prace naszych uczniów. 32 uczestników przedstawiło lisa w różnych odsłonach. Przed rozpoczęciem ferii podsumowaliśmy etap szkolny Lisich Spraw.

Wysoki poziom prac sprawił, że przyznano 10 równorzędnych nagród oraz dwa wyróżnienia. W kategorii klas 0-3 nagrody otrzymały: Liliana Pociecha (kl. 1a), Antonina Wróbel (kl. 2a), Maja Oleksy (kl. 2b), Antonina Kaptur (kl. 3a), Helena Jędrzejek (kl. 3a), Zuzanna Sokołowska (kl. 3b) oraz Natalia Janusz (kl. 3b). Natomiast w kategorii klas 4-6 laureatkami zostały: Magdalena Oleksy (kl. 6), Martyna Woźniak (kl. 5b) i Karolina Piwowar (kl. 5a). Wyróżnienia zaś przyznano Emilii Smoleń (kl. 0b) oraz Amelii Woźniak (kl. 2a). Nagrodzeni otrzymali rąk dyrektora szkoły upominki w postaci książki oraz długopisu, wszyscy zaś słodką przekąskę.

Wybrane prace w liczbie 20 zostały wysłane do Wrocławia, gdzie 1 marca nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, a następnie odbędzie się wernisaż pokonkursowy. Trzymamy kciuki za naszych młodych artystów.