Jak się bawić, to w karnawale…

8. lutego miała miejsce w naszej sole zabawa karnawałowa. Uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas początkowych zaprezentowali się z tej okazji w ciekawych kreacjach. Pomysłów na stroje było bez liku. Przykuwały uwagę zarówno te nawiązujące do postaci z bajek, kreskówek czy książkowych bohaterów, jak również mieniące się tysiącem kolorów karnawałowe stylizacje. Z kolei starsi uczniowie prezentowali styl dyskotekowo – imprezowy, choć zdarzały się perełki stylizacyjne typu retro. Różnorodność strojów na szczęście nie miała swojego przełożenia na różnorodność nastrojów, ponieważ uczestnicy w tym względzie prezentowali jednakowe nastawienie. Każdy po prostu chciał się dobrze bawić. Pod słowem zabawa kryje się nie tylko taniec, wspólny śpiew do wtóru znanych i lubianych wykonawców, ale także prowadzone przez siódmoklasistki zabawy integracyjne.

W czasie takich imprez ważny jest również nastrój, który tworzy nie tylko muzyka czy stroje, ale także odpowiednia dekoracja. Tym razem miała ona wymowę karnawałowo – walentynkową. Jako że dzień św. Walentego wypada w tym roku w czasie ferii, postanowiliśmy nieco uprzedzić wydarzenia. Hol był udekorowany papierowymi sercami i czerwonymi balonami o tym samym kształcie. Przez cały tydzień funkcjonowała również poczta walentynkowa, dzięki której uczniowie mogli okazywać sobie wyrazy sympatii oraz przyjaźni.

I w takim oto tanecznym stylu, a także pogodnym nastroju życzyliśmy sobie udanego odpoczynku w czasie ferii.