WITAJ WIOSNO!

Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

Nareszcie nadeszła wiosna! W klasach I – III oraz w oddziałach przedszkolnych pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Wykonane zostały postacie Pani Wiosny, zasialiśmy rzeżuchę, śpiewaliśmy radosne piosenki o wiośnie. Wiemy też, że wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest topienie Marzanny. My jednak stworzyliśmy kukłę Marzanny zupełnie inną niż ta tradycyjna – zrobiona została w odpadów i śmieci, które „wyrastają”  na zielonych wiosennych trawnikach.

Chcieliśmy poprzez to zwrócić uwagę na potrzebę sprzątania śmieci, by wiosenne kwiaty miały miejsce do zakwitania. Dzieci miały okazję również do obserwacji eksperymentów wodnych a także  zabaw na świeżym powietrzu, podczas których poszukiwaliśmy pierwszych oznak nadejścia Pani Wiosny.