Maraton czytelniczy

3 kwietnia troje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w gminnym etapie II edycji powiatowego konkursu „Maraton czytelniczy”. Organizatorem przedsięwzięcia była Miejska i Powiatowa Biblioteka w Limanowej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi. Celem konkursu jest wyłonienie mistrzów pięknego czytania wśród uczniów klas V – VII szkół podstawowych z powiatu limanowskiego oraz wzbudzenie zainteresowania książką jako dobrem kulturowym. Każdy uczestnik zaprezentował dowolny fragment z wybranej przez siebie książki Kornela Makuszyńskiego. Występy młodzieży oceniała komisja w składzie: pani Joanna Michalik – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej, pani Paulina Ablewicz – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu – Filia w Limanowej oraz pani Maria Trzupek – instruktor ds. realizacji zadań Biblioteki Powiatowej.

Występy uczniów naszej szkoły spotkały się z uznaniem jury, które przyznało II miejsce Przemysławowi Woźniakowi (kl. 6). Natomiast Martyna Wójs (kl. 6) uzyskała wyróżnienie, zaś Hanna Gębczyk (kl. 5a) otrzymała wyróżnienie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia Przemkowi, który będzie reprezentował naszą szkołę w etapie powiatowym.