Green Week

 „Green Week”, to doroczne wydarzenie organizowane w celu promowania europejskiej polityki środowiskowej. Jest to doskonała okazja do propagowania ekologicznych praktyk oraz zwiększania świadomości wśród dzieci na temat ochrony środowiska.

W związku z tym wydarzeniem, uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w prelekcji wygłoszonej przez pracownika Starostwa Powiatowego w Limanowej – p. Annę  Galarowicz – Szczesiak.

Tegoroczna edycja poruszała kwestie związane z ochroną wód, w szczególności ekologicznych praktyk oraz zwiększenia świadomości uczniów na temat zasobów wody oraz sposobów jej oszczędzania. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, wykazały się znajomością dobrych nawyków oszczędzania wody oraz dzieliły się swoimi pomysłami i dobrymi praktykami. Bardzo trafnie rozwiązywały zagadki i  krzyżówki, które potwierdziły, że potrzeba dbania o zasoby wodne jest dobrze znana i stosowana w praktyce przez uczniów naszej szkoły.