Sukces naszego czwartoklasisty

W dniach 9-11 czerwca uczeń klasy IV naszej szkoły – Maksymilian Dudzik uczestniczył w etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683 od Obertyna do Wiednia.” Do 4 etapów konkursu przygotowywała go nauczyciel historii pani mgr Bogumiła Lasek.
Spotkanie 70-ciu najlepszych uczniów z całego kraju miało miejsce w Warszawie.

Podczas finałowych zmagań uczestnicy rozwiązywali kolejne testy, ale też mieli okazję zwiedzić: Muzeum Wojska Polskiego, salę tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wszyscy wzięli też udział w ceremonii składania kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. Był także czas na rozrywkę: wspólnie obejrzenie filmu w kinie, spotkania towarzyskie, wyprawy na Stare Miasto.
Rozstrzygnięcie wyników konkursu miało miejsce w auli Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem i medalem od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz nagrodami rzeczowymi.
Maksymilian ostatecznie zajął miejsce na początku trzeciej dziesiątki. Otrzymał również nagrodę dla najmłodszego uczestnika. Gratulujemy!!!