XXX Forum Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II

15 marca w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbyło się XXX Forum Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej. W tym diecezjalnym zjeździe wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły. Gościem honorowym była pani Barbara Nowak, kurator oświaty województwa małopolskiego, a Mszy świętej przewodniczył biskup Artur Ważny. Jednym z efektów spotkania był przygotowany wcześniej przez społeczną radę „List Otwarty Szkół im. Św. Jana Pała II Diecezji Tarnowskiej w obronie dobrego imienia naszego patrona”, jako reakcja na ostanie doniesienia płynące z mediów.

Uczestnicy mogli złożyć swoje podpisy w geście poparcia inicjatywy. Całość wydarzenia uświetnili uczniowie z trzech szkół: Gnojnika, Skrzyszowa i Trześni, którzy przygotowali program artystyczny, wystawę dorobku szkoły oraz oprawę Mszy świętej. Na zakończenie organizatorzy zaprosili do udziału w planowanych przedsięwzięciach.