Dzień Ziemi – Zielona Ziemia

Dnia 21 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu każda klasa ubrała się w wylosowaną barwę ziemi. Wyemitowana została również audycja na temat ochrony środowiska, w trakcie której uczniowie przypomnieli wszystkim, co można zrobić dla Ziemi, jak o nią dbać i jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych oraz ochrona środowiska.

W trosce o naszą planetę zaakcentowaliśmy, że warto wprowadzać rozwiązania, które mają korzystny wpływ dla ekologii – na przykład zmienić środek transportu z samochodu na rower lub komunikację miejską. Podkreśliliśmy również, że powinno się zrezygnować z kupowania produktów, z których się nie korzysta oraz ograniczyć zakupy towarów pakowanych w plastikowe opakowania, ponieważ plastik stanowi zagrożenie dla zwierząt i zaśmieca Ziemię.