Niecodzienna lekcja języka polskiego

21 kwietnia 2023 roku odbyło się w naszej szkole autorskie spotkanie online z panią dr Agnieszką Zielińską, która jest autorką książek, wielką pasjonatką podróży śladami pisarzy, poetów i postaci literackich. Spotkanie dla klas 8a i 8b dedykowane było Adamowi Mickiewiczowi. Opowieściom o miejscach, gdzie żył i tworzył wybitny wieszcz, towarzyszyła prezentacja zdjęć. Autorka książki “Podróże literackie. A. Mickiewicz” zabrała nas w podróż na Litwę, a dalej przez Białoruś, Ukrainę, Paryż, Sycylię aż do Turcji.

Pani Zielińska poprzez fotografie w umiejętny sposób przemycała ciekawostki o utworach literackich. Dzięki temu przypomnieliśmy sobie inwokację z „Pana Tadeusza”, zawitaliśmy nad jezioro Świteź z ballady „Świtezianka” i wyruszyliśmy w kierunku Krymu, Odessy poprzez stepy akermańskie. Była to ciekawa, nieco inna od tradycyjnej, lekcja o jednym z najważniejszych polskich pisarzy