Wycieczka klas trzecich w ramach projektu „Poznaj Polskę”

W dniu 3 października,  uczniowie klasy 3 a i 3 b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyjazd ten odbył się w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn.  „Poznaj Polskę”. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu dzieci mogły zwiedzić atrakcyjne miejsca oraz poszerzyć wiedzę o kulturze i dziedzictwie narodowym  naszego kraju.

Uczniowie rozpoczęli swoją podróż od zwiedzania Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, usytuowanego na terenach poeksploatacyjnych dawnych zakładów „Solvay”.

Pani przewodnik przybliżyła uczniom miejsce, w którym podczas II wojny światowej pracował młody robotnik – Karol Wojtyła oraz opowiedziała historię budzącego się w nim powołania. Wyjątkowy kompleks architektoniczny tworzy także Sanktuarium św. Jana Pawła II, który zachwyca mozaikami o tematyce sakralnej. Ponadto dzieci mogły zwiedzić Kaplicę Relikwii i Serca Pana Jezusa orazzobaczyć relikwiarz krwi Papieża – Polaka umieszczony na płycie z grobu Ojca Świętego z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

W dalszej części  wycieczki trzecioklasiści udali się do Muzeum Archeologicznego na wystawę „Bogowie starożytnego Egiptu”. Dzieci zobaczyły zabytki pochodzące z doliny Nilu, m.in. sarkofagi, mumie, ozdoby oraz naczynia.

Zwieńczeniem całodniowej wycieczki był spacer  po Krakowie.  Przy pięknej pogodzie dzieci podziwiały stare ulice i zabytki, a także miały możliwość usłyszeć hejnał grany z wieży  Kościoła Mariackiego.