DZIEŃ KREATYWNEJ FRYZURY LUB / I NAKRYCIA GŁOWY

 

18 października, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, obchodziliśmy w naszej szkole dzień, w którym można było wykazać się kreatywnością, prezentując się w niecodziennej fryzurze, bądź nakryciu głowy. Trzeba przyznać, że niektórzy uczniowie wykazali się w tym względzie zadziwiającą wręcz pomysłowością. Były przybrane kwiatami koczki, ozdobione kokilkami kucyki, fantazyjne upięcia, rożne rodzaje splotów, zwane popularnie warkoczami, a nawet papiloty z karteczek i przyborów do pisania oraz czuby, czy ufarbowane na kolor niebieski grzywy. Obok fryzur au naturel królowały peruki w krzykliwych odcieniach i osobliwych kształtach.

Nie inaczej rzecz się miała z nakryciami głowy. Różnobarwne czapki, często nawiązujące krojem oraz kolorystyką do zwierząt lub postaci bajkowych, przeplatały się z kapeluszami o rozmaitej barwie, kształcie i stylu.
Nie zabrakło też bejsbolówek, żołnierskich beretów, a także wymyślnie przymocowanych do głowy maskotek.

            Jak wynika z powyższego opisu pomysłowość dziecięca nie zna granic. Wystarczy tylko popuścić wodze wyobraźni i odważyć się, choć na jeden dzień, zmienić swój codzienny wizerunek. W ten sposób można nie tylko dobrze się bawić, ale i nabrać dystansu do siebie samego oraz oderwać się od szkolnej rutyny.