Grudniowe działania Szkolnego Koła Wolontariatu

Koniec roku kalendarzowego w działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w SP nr 1 Męcinie był bardzo pracowity. Od początku grudnia, w różnym wymiarze, przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z wcześniej opracowanym planem wolontariusze samodzielnie, według własnych pomysłów, wykonali kartki z życzeniami dla mieszkańców DPS w Klęczanach. Następnie gromadziliśmy ozdoby choinkowe i stroiki na kiermasz świąteczny. Nasi wolontariusze zadbali również o słodkie przekąski rozprowadzane podczas kiermaszu. Podsumowanie tego działania zaskoczyło nas wszystkich, ponieważ zebraliśmy nadspodziewanie wysoką kwotę. Środki zostały przeznaczone na działalność misyjną siostry Magdaleny oraz na wsparcie rodziny z naszej okolicy w ich staraniach o zdrowie małego synka.

Kolejnym działaniem było przygotowanie wizyty w DPS w Klęczanach, która miała miejsce 21 grudnia.. Odwiedziny członków Szkolnego Koła Wolontariatu we wspomnianej instytucji stały się już tradycją. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wizyta została wzbogacona o kolędowanie przy akompaniamencie instrumentalnym przygotowanym przez wolontariuszy. Nasza młodzież zadbała również o to, by oprócz życzeń wręczyć wszystkim świąteczne pierniczki. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez mieszkańców oraz pracowników DPS. Wzruszenie i radość widoczne na twarzach zebranych na spotkaniu pensjonariuszy, utwierdziły nas w przekonaniu, iż nasza praca jest w pełni zasadna i potrzebna. Działalność SKW nie byłaby możliwa bez współpracy z dyrekcją, wychowawcami i rodzicami. Serdecznie dziękujemy ze wszelkie wsparcie i życzymy wszystkim pomyślności w Nowym Roku. Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca.