TYDZIEŃ WYCHOWANIA

„Budujmy więzi” – to hasło tegorocznego X Tygodnia Wychowania, który trwał od 13 do 19 września. Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Samorządem Uczniowskim podjęło działania, aby i w naszej szkole zaakcentować ten czas. Nasz Patron mówił: „podobnie jak roślina potrzebuje światła i ciepła dla swego rozwoju, tak człowiek miłości”, stąd potrzeba „twórczego i głębokiego przeżywania relacji z bliźnimi – w rodzinie, we wspólnocie, wśród przyjaciół, w środowisku zawodowym czy w innych sferach życia”. Aby podkreślić wagę budowania pozytywnych relacji między ludźmi, szczególnie młodymi, opartych na kontakcie bezpośrednim, a nie tylko wirtualnym, nasi uczniowie mogli obejrzeć w czasie przerw prezentacje poruszające ów temat, wysłuchać audycję. Również gazetki ścienne w szkole ukazywały, jakie postawy i zachowania pomagają budować dobre relacje w grupie rówieśniczej, zespole klasowym czy szerzej w społeczności szkolnej, a dalej w społeczeństwie.