NOC BIBLIOTEK

 

W bieżącym roku 7 października przypada dziewiąta edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Absurd nie czytać. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa oraz bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.

W naszej szkole to wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez i po raz kolejny zgromadziło liczną grupę zainteresowanych. W tym roku spotkanie odbyło się 11 października w godzinach wieczornych i kierowane było do uczniów klas od 4 do 8. Uczestnicy, jak zwykle,  przynieśli ze sobą ulubione książki. Każdy miał możliwość zaprezentowania wybranego tytułu, zachęcając pozostałych do sięgnięcia po daną pozycję.

Podczas godzinnej dyskusji okazało się, że wśród przedstawionych utworów znajdują się takie, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ aż trzy uczestniczki przyniosły tę samą książkę. Nastrój spotkania tradycyjnie podkreślały świece oświetlające spowitą mrokiem bibliotekę. Niekończące się rozmowy o ulubionych książkach upływały w miłej atmosferze osłodzonej smakowitymi przekąskami.

Cieszymy się, że Noc Bibliotek co roku spotyka się z tak pozytywnym odbiorem. Mamy również nadzieję, że tego rodzaju przedsięwzięciejest nie tylko ciekawą formą spędzania wolnego czasu, ale i rozwijazainteresowania czytelnicze ludzi młodych.